מניעת כינים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רגישות יתר לעקיצות כינים

מניעת כיניםהידבקות בכינים הינה מטרד הן להורים והן לילדים. הכינים נטפלות לראש הילדים מינקות ועד גיל העשרה ובעיקר מעדיפות את ראשן של הבנות.

הן גורמות לתחושת גירוד בלתי נסבל וללא טיפול יכולות להדביק את כל יושבי הבית וילדי הגן. הורים רבים שואלים כיצד ניתן למנוע את ההידבקות בכיני הראש וכיצד ניתן לשלוח את הילדים לגן או לבית הספר בניחותא.

כיצד ניתן למנוע הידבקות בכינים?

השיטה הטובה ביותר לטפל בכינים היא קודם כל מניעה. הכינים עוברות באמצעות מגע ישיר בין ראש לראש או באמצעות חפצים הבאים במגע עם השיער כגון מסרקים, סיכות לשיער, קשת לשיער, מגבת, כובע ועוד. הכינים מייצגות גם זכר וגם נקבה ויכולות להרבות את עצמן לכן מספיקה כינה אחת בכדי להדביק ראש שלם.

ניתן למנוע הידבקות בכינים על ידי מספר פעולות:

 • איסוף השיער בקוקו או בצמה עוזר מאוד למנוע הידבקות מילדים אחרים.
 • מניעה משימוש בחפצים הנוגעים בשיער של אחרים. לא להשאיל כובע או מסרק מילד אחר.
 • שמן הרוזמרין מומלץ על ידי רבים במניעת הידבקות כינים. מריחת שמן רוזמרין מאחורי האוזניים כל בוקר לפני היציאה לגן או לבית הספר יכולה לעזור למנוע הידבקות זו.
 • חפיפת הראש באמצעות שמפו המכיל רוזמרין עוזר למנוע באופן קבוע את ההידבקות. כאשר משתמשים במרכך רצוי להשאירו במשך מספר דקות על ראשו של הילד לפני השטיפה כדי לדאוג שהרוזמרין יעטוף את שיערו ככל האפשר.
 • סירוק השיער באופן קבוע לאחר המקלחת באמצעות מסרק רגיל עוזר למנוע הידבקות.
 • אחת לכמה שבועות רצוי לסרק באמצעות מסרק מיוחד ששיניו צפופות בכדי לאבחן כינים בתחילת דרכן לפני שהן הופכות למטרד שקשה לטפל בו.
 • ניקוי המצעים והבגדים של הילדים באופן קבוע ותדיר עוזרות למנוע הידבקות. את הכביסה רצוי לכבס בטמפרטורה של 60 מעלות לפחות.
 • חשוב לנקות את בובות המשחק של הילדים. במידה ולא ניתן לכבס אותן אפשר לסגור אותן בשקית ניילון למשך מספר שבועות. הכינים מתות בתוך השקית מכיוון שאין להן מהיכן להזין את עצמן.
 • כאשר אחד מבני הבית נדבק בכינים חשוב מאוד לבדוק את כל בני המשפחה כדי למנוע הידבקות חוזרת מבן משפחה אחד לאחר. את הבדיקה רצוי לבצע בקרב כל יושבי הבית כולל תינוקות ומבוגרים. במידה ונמצאו פונדקאים נוספים יש לטפל בהם במיידית וכן להחליף את כל המצעים בבית ולכבסם בהרתחה.
 • מריחת שמן זית על ראש השיער עוזרת למנוע הידבקות של ביצי כינים לשיער.
 • הוספת 10 טיפות תמצית לשמפו יכולה לעזור למנוע כינים באופן קבוע. את התמצית מכינים באמצעות:

1. 27 טיפות מכל אחת מן התמציות הבאות: תמצית אתרית רוזמרין, גרניום, הדס ולבנדר.

2. 2 כפות שמן זית.

3. מערבבים יחד במיכל זכוכית עם מזלף.

רצוי לא להשתמש בשמפו זה מעבר לשבועיים. לאחר מכן ניתן לטפטף את התמצית מאחורי אוזניו של הילד ולמנוע הידבקות חוזרת.

טיפול מונע לאחר חפיפה

לאחר חפיפה בתכשירים המיועדים לטיפול בכינים רצוי לבצע שוב את פעולת הטיפול כשבוע עד עשרה ימים מיום הטיפול. ביצי הכינים בוקעות לאחר שבעה עד תשעה ימים ומהן יוצאות כינים צעירות חדשות.

לכן, טיפול שני לאחר עשרה ימים ימנע הידבקות חוזרת של ראש הילד. את הטיפול יש לבצע על פי ההוראות המצויינות על גבי האריזה. ניתן למצוא תכשירים לטיפול בכינים העשויים מחומרים כימיים או מחומרים טבעיים. כמו כן ישנם תכשירים המגיעים במיכל רגיל וישנם המגיעים כתרסיס.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

עקיצות כינים: כל מה שצריך לדעת על רגישות יתר לעקיצות כינים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן