התמודדות עם כיני ערווה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כיני ערווה

כיני ערווהכיני ערווה נקראים אף כיני סרטנים. אלו הם חרקים טפילים אשר נמצאים בעיקר באזור הערווה או איברי המין של בני אדם. התפשטות כיני ערווה היא תופעה רווחת ברחבי העולם ומתרחשת בקרב כל הגזעים, הקבוצות האתניות והרמות השונות של החברה.

כיצד מקבל אדם כיני ערווה?

כיני ערווה מתפשטים בדרך כלל באמצעות מגע מיני והם נפוצים ביותר בקרב מבוגרים. כאשר מתרחשת התופעה בקרב ילדים, היא עלולה להוות סימן לחשיפה מינית או התעללות. לעיתים מופצות הכינים באמצעות מגע או קשר אישי קרוב עם בגדים, מצעים, מגבות אשר היו בשימוש על ידי אדם נגוע.

חוסר ההבנה הנפוץ ביותר לגבי התופעה הוא כי כינים מתפשטות בקלות באמצעות ישיבה על אסלה, אך תופעה זו נדירה ביותר היות וכינים אינן מסוגלות לחיות זמן רב מחוץ לגוף אנושי חם ואין להן רגליים שנועדו לאחוז או ללכת על משטחים חלקים כגון מושבי אסלה.

איבחון התפשטות כיני ערווה

התפשטות כיני ערווה מאובחנת באמצעות מציאת כינה או ביצית על השיער באזור הערווה, או במקרים פחות נפוצים, במקום אחר בגוף, כגון גבות, ריסים, זקן, שפם, בית השחי, אזור פי הטבעת, המפשעה, או הקרקפת.

כיני ערווה עלולים להיות קשים לאיתור, היות ויתכן שקיימות רק כינים מעטות. בדרך כלל הכינים אינן זוחלות במהירות על הראש או על הגוף. מציאת כינים באזור הערווה מעידה על הצורך בטיפול. אדם הנגוע בכיני ערווה נחקר לגבי נוכחות מחלות אחרות המועברות באמצעות מגע מיני. למרות שכינים וביצי כיני ערווה עשויות להיות גדולות דיין על מנת להבחין בהן, לעיתים נדרש שימוש בזכוכית מגדלת על מנת לאתרן.

טיפול בכיני ערווה

קרם המכיל פרמתרין משמש לטיפול בכיני ערווה. הוא זמין בבתי מרקחת ללא צורך במרשם, ומהווה אפשרות בטוחה ויעילה כאשר משתמשים בו בדיוק לפי הוראות התווית.

שמפו לינדן הוא תרופת מרשם אשר הורגת את הכינים וביצי הכינים. יחד עם זאת, התכשיר אינו מומלץ כטיפול ראשוני, היות והוא עלול להיות רעיל למוח ולהזיק לחלקים אחרים של מערכת העצבים.

השימוש בו צריך להיות מוגבל לאנשים שנכשלו בטיפול אחר או עבור אנשים הרגישים לתרופות אחרות. לינדן אסור על שימוש בתינוקות, אנשים הסובלים מהתקפים, נשים בהריון או מניקות, ואנשים הסובלים מרגישות לעור או בעלי פצעים.

קרם מלתיון הוא תרופת מרשם אשר יעילה להריגת הכינים וביצי כינים מסוימות, יחד עם זאת, כיום הוא אינו מאושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לטיפול בכיני ערווה.

כיצד לטפל בכיני ערווה

  • יש לשטוף את האזור הנגוע במים וסבון, ולנגב במגבת יבשה.
  • מומלץ לעקוב בקפדנות אחר הוראות התווית. יש למרוח את התרופה על שיער הערווה במשך הזמן המומלץ בהוראות. לאר מכן, יש להסיר את התכשיר על פי ההוראות.
  • לאחר הטיפול, רוב כיני הערווה עדיין יהיו מחוברות לשיער. ניתן להסירן באמצעות מסרק צפוף.
  • מומלץ ללבוש לבנים ובגדים נקיים לאחר הטיפול.
  • על מנת להרוג את כל הכינים או ביצי הכינים שנותרו על הבגדים, המגבות או המצעים, יש להרתיחם במכות הכביסה כשלושה ימים לפני הטיפול, ולייבשם במייבש בעל עוצמת חום גבוהה.
  • יש להודיע לשותפים ליחסי מין כי הם נמצאים בסיכון להתפשטות הכינים.
  • מומלץ להימנע ממגע מיני עד שבני הזוג טופלו בהצלחה.
  • יש לשוב על הטיפול בתוך עשרה ימים אם עדיין נמצאו כינים חיות.

אנשים הסובלים מכיני ערווה צריכים להיבדק על מחלות מין אחרות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן