ביצי כינים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ביצי כינים
ביצי כינים
כיצד נפטרים מביצי כינים?

הדבר הראשון אותו יש להבין בנוגע לכינים וביצי כינים הוא כי אין מדובר בלכלוך או חוסר היגיינה. ילדים סובלים בדרך כלל מהתופעה, אך כל אדם עם שיער עלול להיתפס עם ביצי כינים.

כינים הם חרקים זעירים אשר חיים בשיער אדם. הם קטנים מאוד, בערך בגודל של גרגר סומסום, וצבעם שחמחם אפור. יש להם שש רגליים, אשר כל אחת מהן בנויה עם טופר המשמש על מנת להיצמד לשיער והן שורדות באמצעות נשיכת הקרקפת ואכילת דם. בדרך כלל גורמת התופעה לגירוד, אך לא תמיד.

הכינים ממין נקבה מטילות ביצים הנתלות על שערות בודדות. הן ניתנות לזיהוי באמצעות צבען הלבן הנראה כמו נקודות לבנות קטנטנות הצמודות לשיער. הביצים בוקעות כשבוע עד עשרה ימים לאחר הטלתן.

כינים עוברות מראש לראש בעת התקרבות. יחד עם זאת, הן אינן יכולות לעוף או לקפץ, ונדיר מאוד להידבק מכינים באמצעות כרית או מגבת היות והן אינן מסוגלות לשרוד זמן רב מחוץ לראש אדם.

כיצד ניתן לזהות ביצי כינים?

יש להקפיד על בדיקת הראש באופן קבוע. המקומות הנפוצים ביותר לביצי כינים הם בשיער מאחורי האוזניים ובעורף. הן לבנות, קטנות מאוד ונצמדות על שערה בודדת. אם עדיין לא ניתן לזהות את ביצי הכינים באמצעות בדיקה רגילה, ניתן להשתמש במסרק שיער צפוף מיוחד, הזמין בכל בית מרקחת,

טיפול בביצי כינים

ביצי כינים קשות לטיפול, לא ניתן להרוג אותן באמצעות חפיפה עם שמפו רגיל וסירוק רגיל של השיער, היות והן מתרבות במהירות, ולכן יש להרוג אותן בטרם התפשטותן.

אם ילד או מבוגר במשפחה סובלים מכינים, יש לבדוק את כל בני הבית מחשש להידבקות ולשם טיפול מקיף.

ניתן לטפל בביצי כינים באמצעות סירוק רטוב תוך שימוש במסרק צפוף מיוחד למטרה זו. אין צורך להשתמש במוצרים רפואיים לשם סירוק רטוב, היות וביצי הכינים עמידים בפני חומרי ההדברה הנפוצים.

השיטה הנכונה להרחקת ביצי כינים

על מנת שהסירוק הרטוב יהיה יעיל, יש לבצע אותו באופן קבוע ויסודי בשיטה הבא:

  • יש לחפוף את השיער עם שמפו רגיל ולהשתמש בשפע של מרכך, לפני השימוש במסרק צפוף, על מנת ליישר ולהתיר את השיער.
  • ברגע שהמסרק נע בחופשיות על השיער מבלי להיתקע, הוא לוכד את ביצי הכינים. יש לוודא כי השיניים של המסרק חודרות אל החריץ בשורש השיער עם שיפוע קצה השיניים באופן קליל המאפשר הגעה אל הקרקפת.
  • מעבירים את המסרק מהקרקפת עד לקצוות השיער, ואז עוצרים לבדוק אם נאספו עליו כינים או ביצי כינים.
  • מסירים את הכינים וביצי הכינים באמצעות שטיפת המסרק.
  • עובדים כך באופן שיטתי על כל השיער, קטע אחר קטע, עד שכל הראש מסורק ונבדק.
  • יש לשוב על התהליך במהלך השבועיים הקרובים, עד שכל הכינים מוסרות ואין חשש להטלת, דגירת או בקיעת ביצים חדשות.

משך זמן הטיפול תלוי בסוג השיער וזמן הימצאות הכינים והטלת הביצים על הראש. לדוגמה, שיער קצר וחלק עשוי להיות מטופל במהירות ואילו שיער ארוך או מסולסל דורש זמן רב יותר לטיפול.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן