כיצד נפטרים מכינים בראסטות?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כינה

כינהכינים הן חרקים טפיליים קטנים מאוד אשר חיות בשיער אנושי וניזונות מדם הקרקפת. ביצי הכינים נמצאות קרוב לקרקפת ונראות דומות לקשקשים. הן בוקעות בתוך שבוע עד מספר שבועות. אדם הסובל מכינים מגרד את ראשו, סובל מעקיצות ובמקרים חמורים, המצב עלול להוביל לזיהום המצריך טיפול אנטיביוטיקה.

אצל אדם עם ראסטות, הכינים עלולות להמיט הרס על השיער, היות וראסטות מורכבות מצמות או צינוריות ארוכות של שיער המהודקות בחוזקה. סירוק ראסטות במסרק כינים עדין שיניים על מנת להסיר את הכינים, אינו אפשרי. יחד עם זאת, ניתן להשיג מגוון רחב של תרופות ביתיות הכוללות אלכוהול לחיטוי, מי חמצן, קרם גילוח ופלפל קאיין, על מנת לשמור על המראה הנפלא של הראסטות למרות הכינים.

הטיפול לכינים בראסטות

הטיפול הנפוץ ביותר לכינים הוא שטיפה באמצעות שמפו המכיל חומרי הדברה כימיים, ומסרק לסילוק ביצי הכינים. במקרה של ראסטות, לא זו בלבד שסירוק הוא בלתי אפשרי, אלא חומרי ההדברה המצויים במוצרי שמפו מסחריים לטיפול בכינים, עלול ללכוד את הכינים בתוך הראסטות.

מעצבי שיער מובילים ממליצים לטפל בכינים בראסטות באמצעות חום, תוך שימוש במנורות חימום עמוקה מהבילה, ונורית אינפרא אדום. יחד עם זאת, לא כל בעלי הראסטות סובלים מכינים, ולמעשה התפשטות הכינים בראסטות עשויה להיות תופעה די נדירה.

שני תכשירים מומלצים בדרך כלל לטיפול בטוח בכינים בראסטות: 'חפיף' ו'פארא פלוס'. אלו תכשירים יעילים, זולים וזמינים. הטיפול מבוצע על פי ההוראות המצורפות לתכשירים.

טיפולים ביתיים

ניתן לטפל בהצלחה בראסטות באמצעות טיפולים ביתיים. השיטות כוללות מריחת השיער בליסטרין, וזלין, שמן קוקוס ומי חמצן, וכיסוי השיער עם כובע מקלחת למשך רבע שעה, אחת לשבוע.

טיפול ביתי נפוץ אחר הוא השריית הראסטות בחומץ. שמנים אתריים עשויים אף הם לטפל בהצלחה בתופעה, באמצעות שמן אקליפטוס, מיורן, רוזמרין, אזוביון ומנטה. היתרון בטיפולים אלו הוא שהם אינם פוגעים בראסטות ואינם מזיקים לקרקפת.

פתרון צמחי Delacet

טיפול מומלץ לכינים הוא טיפול צמחים בשם Delacet. מוצר זה מיוצר למעלה מארבעים שנים והוא מומלץ לטיפול בכינים בראסטות ושיער אפריקאי.

המוצר מכיל תמיסת דרבנית וחומצה אצטית או חומץ. מורחים את המוצר על השיער ומשרים אותו בחומר במשך שלוש שעות לפני חפיפה רגילה. אחרי טיפול זה, אין צורך להשתמש בשמפו מיוחד לטיפול בכינים.

טיפול מניעה לכינים

השיטה הטובה ביותר למנוע כינים בראסטות היא להימנע משיתוף פריטים הבאים במגע עם השיער, כגון מברשות, מסרקים, מגבות ומצעים. אם אדם במשפחה או בבית סובל מכינים, יש לשטוף את כל הפריטים הבאים במגע עם הראש הנגוע, באמצעות מים חמים ואקונומיקה, על מנת להרוג את הכינים וביציהן.

טיפול טבעי מומלץ למניעת כינים בראסטות הוא שימוש ברסיס לבנדר רוזמרין. מוצר זה מכיל שמן רוזמרין, שמן לבנדר, שמן חוחובה וכהל. זהו טיפול מניעה דוחה כינים. שתי התזות של החומר על הקרקפת, ימנע את הגעת הכינים אל הראש, בנוסף, המוצר הוא בעל ריח נעים ובריא לעור.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן