טיפול נגד כינים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול

טיפולאין הורה שלא חווה בעבר או של יחווה בעתיד את עניין הטיפול בכינים. כל הילדים יידבקו בכינים בשלב זה או אחר בחייהם.

הכינים לא מסוכנות לבריאות ולא גורמות לנזקים, אבל הן מהוות מטרד גדול. ילדים מגרדים בראשם ללא הרף וזוהי חוויה לא נעימה.

כינים יכולות לחיות גם על ראשיהם של מבוגרים ולא רק אצל ילדים. הן מסוגלות להטיל עד שש ביצים בכל יום ליד בסיס השערה.

הכינים יכולות להמשיך ולחיות על הראש באזור הקרקפת מבלי לעזוב, שם הן ניזונות מאוכל, תופסות מחסה ומתקיימות בלחות ובחום להם הן זקוקות.

כינים בוגרות יכולות להגיע לגדלים של שני סנטימטרים ויש להן שש רגליים ושתי צבתות איתן הן תופסות את השערה. מדי כמה שעות הכינים מוצצות את הדם בראש בו הן נמצאות, ולכן הקרקפת מגרדת.

אפשר להבחין האם הראש נדבק בכינים רק כשעל הקרקפת ישנן כינים חיות. לרוב הן יהיו באזור העורף ומאחורי האוזניים. ביציי הכינים הן אפורות או לבנות והן קטנות מהכינים. קשה להבחין בהן ופעמים רבות הן נראות כמו קשקשים.

העובדה כי הילד נדבק מכינים אינה נעימה ולכן הטיפול חייב להיות מהיר ויעיל כך שיחסל את הכינים, יסיר את הביצים וימנע מצב של הידבקות מחדש.

טיפול בכינים מתאפשר רק כשמוצאים כינים חיות על הראש. אם ישנן ביציי כינים בלבד ולא כינים, לא צריך לטפל אלא לבדוק את הראש מדי יום במהלך עשרה ימים. אם במשך התקופה הזו התגלו כינים, צריך להתחיל לטפל.

שלושה שלבים לטיפול בכינים

טיפול קוטל כינים

1. במהלך הטיפול הכינים מתות כולן וחלק מהביצים מושמדות.

2.חוזרים על תהליך הטיפול כעשרה ימים אחרי הטיפול הראשון. כעת כל הביצים יבקעו ואלו שלא יבקעו, ימותו.

האפקטיביות של התהליך הטיפולי היא שכינים שבקעו בתקופה של עשרת הימים שבין השלב הראשון לשלב השני לא מסוגלות להטיל ביצים. בסיום כל שלב יש לסרק את השיער במסרק סמיך ולדאוג להוצאת כל הכינים והביצים.

טיפול מסיר ביצים

לאחר טיפול קוטל הכינים מומלץ להשתמש בתכשירים שנועדו להקלה על תהליך הסרת ביציי הכינים ("פאראלנט" או "פיניטו"). מורחים את התכשיר על השיער, חופפים ביסודיות, ממתינים זמן מה ורק לאחר מכן שוטפים.

אחרי פעולות אלו מסרקים את השיער במסרק סמיך שנועד במיוחד לכינים ("לוכדן", "אינומד" או "צ'יק צ'אק") במטרה להוציא את הכינים המתות ואת חלק מהביצים.

מידת האפקטיביות של הטיפול היא גבוהה שכן המסרקים הסמיכים מצליחים להוציא את הכינים המתות ואת רוב הביצים, אך יש לחזור על הפעולה במשך ימים אחדים למען השגת אפקטיביות מרבית.

טיפול מונע והיגיינת הראש

תכשירי שיער המבוססים על רוזמרין שומרים על הראש, לכן מומלץ להשתמש בכל חפיפה בשמפו המבוסס על רוזמרין כמו שמפו של "מורז", "סרקל" ו"חפוף".

הריח של צמח הרוזמרין דוחה את הכינים ומונע את ההדבקה. בנוסף לשימוש בשמפו ישנם כמה סוגים של שמני רוזמרין מרוכזים אותם מטפטפים בנגיעות קטנות מאחורי האוזניים. הריח של השמנים הוא חזק מאוד, אך הצלחתם במניעת הידבקויות היא רבה.

תכשירים לטיפול בכינים

בתי המרקחת מציעים תכשירים רבים לטיפול בכינים. אין צורך במרשם רופא לצורך קנייתם, אולם צריך לשים לב כי רובם מתאימים לילדים מעל לגיל שנתיים.

למרות שרוב התכשירים על בסיס טבעי, יש להימנע ממגע החומרים עם העיניים. הכינים מפתחות עמידות לתכשירים באמצעות יצירת אנזימים שמפרקים את הרעלנים שבתכשירים. אי לכך מומלץ להתעניין לגבי התכשירים היעילים ביותר.

למידע בנושא שיער והתקרחות ראו גם:

נשירת שיער

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן